centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
MEDICA INFO "WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W MEDYCYNIE TECHNOLOGIE, REALNOŚĆ STOSOWANIA, UWARUNKOWANIA"
Warszawa, 14.03.2017 Koordynator: Elżbieta Janus

PRELEGENCI

Prelegenci | Marcin Czub

Marcin Czub

Adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, od niemal 10 lat zajmuje się badaniem zastosowań VR w psychologii. Prowadzi także wykłady dotyczące tej tematyki na Uniwersytecie w Bergen, Norwegia. Od 2012 roku kieruje projektem badawczym “VR4Health” (www.vr4health.org) w którego ramach prowadzi badania nad zastosowaniami wirtualnej rzeczywistości w kontekście terapii bólu. Współpracuje z kilkoma szpitalami we Wrocławiu i Dolnym Śląsku. Laureat nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dotyczącej projektu edukacji psychologicznej przy użyciu VR (www.beingavatar.org)

Prelegenci | Magdalena Józefowicz - Korczyńska

Magdalena Józefowicz - Korczyńska

Magdalena Józefowicz - Korczyńska

Profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista z zakresu otolaryngologii, audiologii i foniatrii. Autorka przeszło 120 oryginalnych publikacji oraz rozdziałów w podręcznikach. Recenzent czasopism polskich i zagranicznych, ekspert Narodowego Centrum Badan i Rozwoju. Główne kierunki zainteresowań to diagnostyka i leczenie zawrotów głowy i zaburzeń postawy, szumów usznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w chirurgicznym leczeniu chorób onkologicznych z zakresu laryngologii. Koordynuje ze strony UM projekt NCBiR, członek zespołu Europejskiego Programu TINNET, przewodnicząca Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Głowy i Szyi.

Prelegenci | Piotr Łój

Piotr Łój

Piotr Łój – Przedsiębiorca i poszukiwacz możliwości wykorzystania nowych technologii dla kreatywnego wspierania codzienności i ułatwiania życia tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Producent filmów sferycznych video360. Promotor i pasjonat wirtualnej rzeczywistości. Organizator weekendów kreatywnych – DigUp StartUp – wspierających ludzi z pomysłem na innowację.
  Założyciel Lojke.pl oraz Fundacji Virtual Dream. Poprzez fundację organizuje akcje spełniające marzenia dzieciaków w klinikach medycznych. Dzięki produkcji filmów vr360 oraz współpracy z producentami z całego świata, mali wojownicy - pacjenci hospicjów dziecięcych, oddziałów onkologicznych czy Domów Dziecka; mogą doświadczyć przeżyć, których nigdy nie mogliby spróbować w realnym świecie.

Prelegenci |Joanna Piskorz

Joanna Piskorz

Adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od siedmiu lat zajmuje się badaniem nad wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości w psychologii. Od 2012 roku w ramach projektu badawczego ”VR4Health” prowadzi badania nad zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości w terapii bólu krótkotrwałego oraz przewlekłego u dzieci i dorosłych, zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i klinicznych.

Prelegenci | Krzysztof Walczak

Krzysztof Walczak

Krzysztof Walczak

Dr hab. inż. Krzysztof Walczak jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Technologii Informacyjnych na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z projektowaniem i praktycznym wykorzystaniem systemów multimedialnych, w szczególności systemów wirtualnej i wzbogaconej rzeczywistości, systemów zdalnego nauczania oraz szeroko rozumianymi zastosowaniami trójwymiarowej grafiki komputerowej i sieci semantycznej. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych w tych dziedzinach. Jest członkiem zarządów stowarzyszeń EuroVR Association oraz VSMM (International Society on Virtual Systems and Multimedia) oraz członkiem konsorcjum Web3D.

Program
Prelegenci
Informacje organizacyjne
Formularz zgłoszeniowy
Patronat medialny
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78